بازسازی

بازسازی از صفر تا صد مکانهای اداری و مسکونی در کمترین زمان و بابهترین کیفیت با کادری مجرب

به طور کلی روند کاری یک پروژه بازسازی به شرح زیر می باشد:

بازدید از پروژه و مشاوره در خصوص اجرای بهینه عملیات با توجه به در خواست و نیاز کارفرما
ارائه برنامه زمان بندی دقیق با توجه به هر کدام از آیتم های کاری
ارائه لیست برند و شرکت های تولید کننده مصالح و تجهیزات ساختمان (به همراه آنالیز سطح کیفیت و ارزش خرید) و ارائه مشاوره جهت انتخاب و خرید به کارفرما
برآورد هزینه
عقد قرار داد همراه با ذکر نوع مصالح و تاریخ قطعی اتمام و تحویل کار
اندازه گیری و برداشت اطلاعات بنا و تهییه نقشه ازبیلت
طراحی و مدل سازی سه بعدی (بر اساس نقشه ازبیلت) مطابق با سلیقه و در خواست کارفرما
شروع به کار و اجرا بر اساس طرح مصوب کار فرما در محدوده زمانی تعیین شده
تحویل پروژه.
برخی از نکات که می بایست هنگام بازسازی مد نظر قرار گیرد:

تاسیسات و موتورخانه ساختمان

با گذشت چند سال از عمر هر ساختمان باید به تعمیر و بازسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی اقدام کرد. همچنین باید به لوله‌کشی ساختمان که در گذر زمان فرسوده می‌شود و در صورت خرابی خسارت هنگفتی را متوجه ساکنین خواهد کرد توجه داشت و در صورت نیاز تعویض شود.

مواد مورد استفاده در لوله‌های فاضلاب بسیار مهم است. مواد مصرفی باید نشت‌ناپذیر باشند. نکته مهم دیگر این است که این مواد در برابر آب مقاوم باشند. همچنین مقاوم بودن در برابر بخار ناشی از هوای فاضلاب که به شدت مضر است نیز باید در انتخاب جنس لوله مصرفی مدنظر قرار گیرد.

نکات اجرایی در نصب کردن لوله‌ها اهمیت زیادی دارد. درصورتی‌که مصالح با کیفیت مصرف شود و عملیات نصب به دست افراد کاربلد و به درستی انجام شود نتیجه مطلوب کسب می‌شود.

پیش از این استفاده از لوله‌های فلزی در ساختمان‌ها مرسوم بود اما عمر آنها معمولا ۱۰ سال است. با آمدن لوله‌های ۵ لایه که ۵۰ سال عمر می‌کنند، استفاده از آنها توصیه می‌شود، همچنین استفاده از عایق در لوله کشی نقش مهمی در دیر فرسوده شدن دارد. از طرفی از هدر‌رفت انرژی جلوگیری می‌کند.

بازسازی ظاهری در آپارتمان‌ها

کارشناسان بازسازی آپارتمان‌ها توصیه می‌کنند: برای اینکه تغییرات در دیوار و کف و آشپزخانه و به‌طور کلی تغییرات برای زیبایی ساختمان به درستی انجام شود و بهترین نتیجه کسب شود پیش از هر چیز به یک طرح اولیه زیبا و منطقی بر اساس فضای موجود نیاز است. این کار را به دست مهندسان طراح خبره بسپارید.

درصورتی‌که طراحی قوی و متناسب با فضا انجام شود کافی است مصالح با کیفیت و گروه بازسازی ساختمان مجرب در اختیار داشته باشید تا ساختمانتان زیبا شود.

تناسب رنگ‌ها، استفاده مفید از فضاها و در نظر گرفتن فضای کافی برای کمد‌ها نیز از شروط مهم تهیه و اجرای یک طرح بازسازی موفق است ، همچنین الهام گرفتن از خلاقیت ها و ایده های به روز دنیای طراحی و دکوراسیون داخلی در سایر کشورها نیز می تواند گامی رو به جلو در بهبود کیفیت طراحی و بهینه سازی کاربرد فضا باشد چنانچه برای طراحانی که با چنین مواردی سر و کار دارند وب‌سایت HOUZZ چندان غریبه نیست.

این وب‌سایت در واقع کلکسیونی از تصاویر با کیفیت بسیار بالا است که افراد گوناگون از قشر پردرآمد تا کم‌درآمد به طور مستمر در حال بروزرسانی آن هستند. برای کف ساختمان معمولا سنگ، سرامیک یا لمینیت و پارکت استفاده می‌شود.

امروزه استفاده از لمینیت برای پوشش کف واحدهای مسکونی بسیار متداول است. لمینیت‌ها به دلیل عایق زیرشان برای جلوگیری از هدررفت سرما و گرما بسیار مناسب هستند.

کابینت زیبا و متناسب با رنگ و طرح کاشی‌ها در زیبایی خانه بسیار تاثیرگذار است. کابینت‌های ام‌دی‌اف در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف جذابیت بیشتری ایجاد می‌کند.به کار بردن درب‌هایی با روکش ضد آب در سرویس‌ها نیز توصیه می‌شود.

اما نکته مهم که هم به زیبایی کار و هم بحث استفاده بهینه از انرژی کمک می‌کند استفاده از درب و پنجره‌های دو جداره است.

مورد دیگری که باعث می‌شود بازسازی ساختمان موفق شود استفاده از گچ‌بری‌های زیبا و در عین حال ساده به همراه نورپردازی است. نصب درب‌های ضد سرقت نیز از دیگر اقداماتی است که در فرآیند بازسازی می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.