بازسازی

بازسازی از صفر تا صد مکانهای اداری و مسکونی در کمترین زمان و بابهترین کیفیت با کادری مجرب

بازسازی ساختمان

در شهرهای بزرگ یک امر غیر قابل گریز می باشد. بافتهای فرسوده در شهرهای کوچک و بزرگ نیازمند به سازی و نوسازی هستند. کار بازسازی ساختمان بسته نوع مکان و متریال مورد استفاده ، متراژ و دیگر عوامل از درجه سختی متفاوتی برخوردار است. بدیهیست که این کار یک امر تخصصی بوده و می بایست به کاردان سپرده شوند. بازسازی ساختمان در شهر بزرگی مثل تهران با مشکلات خاص خود روبرو می باشد. ترافیک، کوچه های تنگ، نبود جای پارک برای تخلیه نخاله و حمل و نقل متریال از جمله این موارد هستند.

مزیت های بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان یک کار کاملا به صرفه برای نوسازی منزل می باشد. معمولا افراد هزینه های به مراتب بیشتری را برای جابجایی و نقل مکان می بایست پرداخت نمایند. افراد به دلیل اینکه وابستگی هایی به محل و ساختمان خود پیدا می کنند بجای رفتن به یک منزل نو و به روز تر سعی می کنند همان مکان را بازسازی نمایند.

ابتدا مرور میکنیم

همه چیز به قدمت ساختمان شما بستگی دارد. میزان خرابی و فرسودگی در ساختمان شما چقدر است؟ از استحکام بنای ساختمانی خود چقدر مطمئن هستید؟ فقط ظاهر ساختمان برای شما اهمیت دارد یا میخواهید در سالهای آینده از ساختمان خود مطمئن باشید؟ عایق کاری ساختمان شما در چه حدی است؟ آیا ملک شما نم دارد؟ از سالم بودن لوله ها در ساختمان خود مطمئن هستید؟ همه این سوالات را با بازسازی ساختمان جواب خواهید گرفت.

کار بازسازی ساختمان به ۲ دسته اصلی تقسیم می شود؛

الف) بازسازی و مرمت بخش های اصلی که در استحکام بنا تاثیر دارد.

ب ) مرمت و بازسازی قسمت های قابل دید برای زیبایی و نوسازی تجهیزات ساختمانی

شما می توانید سرامیک کف را عوض کنید. فرقی ندارد که کف آشپزخانه شما چیست. هر چه که باشد شما می توانید با سرامیک های پرسالانی بدون بند آن را دیزاین کنید. همینطور کاشی های دیوار مناسب برای اعمال تغییرات هستند. یکی از دلایلی که کاشی های آشپزخانه را به چالشی برای بازسازی ساختمان تبدیل می کند شکستگی های احتمالی و یکنواختی است. برای رهایی از یکنواختی و تغییر کلی آشپزخانه کاشی و سرامیک بعد از کابینت در اولویت هستند.

سالن اصلی یا اتاق پذیرایی منطقه دیگری است که در آن تغییرات بنیادی تری لحاظ می شود. از جابجایی دیوار ها گرفته تا نقاشی یا استفاده از کاغذ دیواری برای بازسازی اتاق پذیرایی اقدامات مناسبی هستند. اصلی ترین بخش در اتاق پذیرایی توجه به نورگیر فضا است.

برای بازسازی سرویس ها و حمام تغییرات در کاشی و سرامیک دیوار و کف و همچنین عایق بندی سرویس و حمام کار اصلی است. استفاده از قیرگونی و ایزوگام عایق بندی معمول است که باعث عدم نفوذ رطوبت به طبقات و ساختمان های دیگر می شود. شما می توانید در حمام از وسایل جدید مانند کابین ها و وان های مدرن نیز استفاده کنید. این وسایل علاوه بر اینکه حجم بسیار کمی دارند و فضای کوچکی را اشغال می کنند زیبایی خاصی را نیز به حمام می بخشند.

اتاق خواب

اتاق خواب ها و TV Room نیز مناطق دیگر منزل شما جهت بازسازی ساختمان است. با توجه به افرادی که از اتاق ها استفاده می کنند موارد در بازسازی کاملا متفاوت است. برای بازسازی اتاق کودک اقدامات متفاوت است با بازسازی اتاق خواب. توجه به نور و پوشش دیوارها بسیار مهم است. برای بازسازی اتاق کودک توصیه می شود سقف را با رنگ های مناسب کار کنید و دیوارها را همگام با سلیقه کودک دیزاین کنید.

اتاق نشیمن

برای اتاق نمایش یا فضای نشیمن نیز کار کردن سنگ های دکوراتیو پشت محل قرار گیری تلویزیون توصیه می شود. می توانید از طرح های خلاقانه برای بازسازی ساختمان در بخش فضای نشیمن استفاده کنید. یادتان باشد اگر از سنگ های دکوراتیو و تزئینی روی دیوار استفاده می کنید می بایست محل قرارگیری تلویزیون را به درستی مشخص کنید. زیرا تا سالها کاربری آن دیوار صرفاً محل قراردادن تلویزیون خواهد بود.

جداسازی و زون بندی آپارتمان

برای بازسازی ساختمان یکی از مهم ترین اصول که تاثیر بسزایی در عدم اتلاف زمان دارد منطقه بندی آپارتمان و ساختمان است. شما می توانید منزل را برای یک بازسازی ساختمان موفق آماده کنید. برای این منظور ابتدا می بایست تغییرات مورد نظر خود را در منزل یادداشت کرده و آنها را به تیم فنی و مهندسی سیتاک ارائه کنید.

منطقه بندی می تواند به شکل های مختلف صورت گیرد. این انتخاب شماست که چند زون در منزل تعریف کنید. ولی به طور کلی چند زون اصلی برای بازسازی ساختمان وجود دارد. مهم ترین منطقه به لحاظ فنی که بیشترین تغییرات در آن لحاظ می شود آشپزخانه است. همانطور که توضیح داده شد شما در آشپزخانه با تغییر کابینت ها می توانید کل فضا را تغییر دهید. همچنین تعویض کاشی و سرامیک آشپزخانه نیز بسیار مهم است

موارد بازسازی

 • تخریب دیوارهای باربر و غیر باربر تخریب کف از سرامیک و کف
 • تخریب آرکها در سقف و اوپن آشپزخانه
 • تخریب کاشی و سرامیک در کف و دیوار های سرویس و حمام و کف واحدها و اتاقها
 • لوله کشی و تعویض لوله های پوسیده از لوله های پلی اتیلن،گالوانیزه و لوله های چند لایه زیرکار و روکار
 • لوله کشی و تعویض لوله های فاضلابی از لوله پلیکا ودیا پوشفیت
 • تعویض و لوله های رادیاتورو پره های رادیاتور
 • تبدیل سیستم موتور خانه به پکیج در واحد هم آب گرم مصرفی وهم آب سرد و گرم و کلیه کارهای تاسیساتی دیگر واحد
 • تعویض لوله های برقی و سیمهای برق کابلهای برق داخلی و کلیدها و پریزها
 • نور پردازی در سقف واحد و اتاقها وکلیه کارهای برقی و هوشمند سازی واحد
 • کلیه کارهای چوبی اعم از دربها کابینت وکارهار دکوراتیو از چوب در دور ستونها ودسوارهل و دور سقف واحد و کمدهای دیواری از چوب و ام دی اف
 • کلیه کارهای دکوراتیو از کناف یا پنلهای 60*60 و یا سقفهای کشسان و نور پردازی از در کناف در سقف و دیوارها
 • کلیه کارهای نقاشی کاغذ دیواری پتینه در سقف دیوار و نقاشی دربهای چوبی و آهنی و چهار چوبها
 • کلیه کارهای کاشی کاری چسبی و دوغابی در کف و دیوارها
 • لمینیت و پارکت و کفپوش و دیوار پوش در کف و دیواره ها واحد و اتاقها
 • تعویض و کار گذاری پنجره های دو جداره و تبدیل پنجره های آهنی به پنجره های دو جداره بدون تخریب از متریال و پرفیل درجه یک و اتصلات ترک در حالتهای باز شوی مختلف
 • کلیه کارهای دکوراتیو از انواع سنگ های تزینی در کف و دیوارهای پذیرایی